Půjčovna kol Lednice - Úschovna - Parkoviště osobních vozů

Lednice
česky Deutsch English
Tip na výlet 1

Tip na výlet 1

Oblíbená je především trasa jižně od Lednice přes Valtice a Hlohovec a zpět. Jde o nenáročnou cestu o délce necelých 20 km vedoucí kolem řady památek Lednicko-valtickém areálu.Uvidíte Nový Dvůr, Tři Grácie, kapli sv.Huberta, Rendez-Vous dále směrem na Valtice. Zde můžete navštívit Zámek, popřípadě archiv českých a moravských vín. Nad Valticemi se nachází Kolonáda (Reistna) odkud je nádherný výhled do krajiny. Poté se vydáte směrem na Hlohovec, kde na břehu Hlohoveckého rybníku najdete Hraniční zámeček, kde se můžete osvěžit ve stylové restauraci. Na zpáteční cestě můžete shlédnout Rybniční zámeček u Prostředního rybníka.
 
Tip na výlet 2

Tip na výlet 2

Na krátký výlet se můžete vydat severně od Lednice. Jde o 12 km okruh vedoucí kolem Loveckého zámečku na Janův hrad (neboli Janohrad), ve kterém si můžete prohlédnou loveckou a ornitologickou expozici. Dále cestou směrem na Podivín kolem meandru řeky Dyje. Za mostem přes hlavní řeku Dyji se v místní oboře tyčí málo známá památka Obelisk. Tady malý okruh končí, poté zpět opět směrem na Lednici.
 
Tip na výlet 3

Tip na výlet 3

Pro milovníky přírody a archeologie doporučuji navštívit archeologickou památku Pohansko u Břeclavi. Pohansko se nachází v nejrozsáhlejším komplexu původního lužního pralesa ve střední Evropě. Dále lze pokračovat po cestách vybudovaných ,,pohraniční stráží“ na soutoku řek Moravy a Dyje.
 
Tip na výlet 4

Tip na výlet 4

Pro zdatnější cyklisty je ideální výlet do okolí Pálavských vrchů. Doporučoval bych volit cestu směrem na Hlohovec, kolem rybníků Hlohoveckého a Nesytu, přes obec Sedlec a dále na Mikulov. Zde můžete navštívit bezpočet památek jako je Mikulovský zámek, Dietrichsteinská hrobka, Židovský hřbitov, Svatý kopeček a více. Dále kolem Kočičí skály do Klentnice, nad kterou se tyčí Sirotčí hrad (dá se navštívit i s bicyklem). Z Klentnice z kopce do Perné a přes Horní Věstonice do Dolních Věstonic známé nálezem Věstonické Venuše, její kopie je k vidění v místním muzeu. Dále kolem Pavlova, nad kterým je Dívčí hrad (na bicyklu se tam ale nepodíváte). Zpáteční cesta po ose Milovice a v Bulharech okolo řeky Dyje kde minete splav a dále lužním lesem do Lednice.
 
TOPlist

©2006 pujcovnakol.cz | XHTML 1.0 strict | CSS 2.1 | created by lasty.info